kompozytor muzyki


Nazywam się Marcin, jestem kompozytorem.

Specjalizuję się w tworzeniu muzyki ilustracyjnej do reklam, filmów fabularnych i dokumentalnych, prezentacji multimedialnych, muzyki na internetową stronę firmową. Zajmuję się także komponowaniem oprawy dźwiękowej gier komputerowych, włączając w to efekty specjalne. Tworzę również aranżacje piosenek w różnych stylach i gatunkach.

Oferuję korzystny stosunek ceny do jakości oraz na życzenie klienta ekspresowe terminy realizacji zamówień. Zachęcam do zapoznania się z moją ofertą.

Nigdy nie oferuję "KOTA W WORKU" - zawsze daję klientowi możliwość posłuchania próbki mojej pracy zanim zdecyduje się na konkretne zamówienie. Poza tym w dziale Muzyka jest możliwość posłuchania kilkunastu moich kompozycji.

Gorąco zapraszam do współpracy.
Marcin.
Poniżej - całkowicie na luzie - kilka faktów z mojego życiorysu.

Naukę muzyki rozpocząłem w wieku 7 lat w podstawowej szkole muzycznej, a moje pierwsze próby kompozytorskie miały miejsce w wieku lat 15-tu. Na początku były to improwizacje fortepianowe, które z biegiem czasu zaczęły się przekształcać w konkretne formy muzyczne. Niektóre z nich doczekały się nawet zapisu na papierze nutowym!W dobie sekwenserów te pożółkłe kartki można chyba uznać za zabytki :)))

Ten stan trwał dość długo – o instrumencie elektronicznym wtedy tylko marzyłem. Dopiero w 1996 roku stałem się szczęśliwym posiadaczem komputera PC z kartą muzyczną, klawiatury sterującej i wzmacniacza z kolumienkami – sąsiad z dołu zaczął narzekać (właściwie to mu się nie dziwię - 300 W nad głową), a ja zacząłem komponować na serio.

Pierwszy rok tej Nowej Ery poświęciłem na poznawanie sprzętu, dlatego moje utwory z tamtego okresu można określić mianem schematycznego umpa-umpa. Może je kiedyś wydam na płycie „Pół żartem pół serio”. W kwietniu 2003 roku wszedłem w Erę Internetu (lepiej późno niż wcale), a w lipcu narodził się projekt Amee Agaru - marka firmująca moją muzykę elektroniczną.

Jeśli chodzi o koncerty to mam ich sporo na swoim koncie. Na początku były to przeważnie występy „w stadzie” czyli np. w chórze. Pierwsze miały miejsce w szkole podstawowej – zarówno solowe (na fortepianie) jak i zespołowe (chór). Następnie brałem udział w koncertach Filharmonii Kieleckiej oraz Chóru Warszawskiej Opery Kameralnej. Miałem przyjemność uczestniczyć w wykonywaniu muzyki Zbigniewa Preisnera między innymi na koncertach w Kopalni Soli w Wieliczce oraz na Akropolu. Występowałem na scenie Teatru Narodowego w spektaklu „Widma” (Mickiewiczowskie „Dziady” z muzyką Stanisława Moniuszki) oraz w Teatrze Wielkim w operze „Chopin”. Od momentu zamieszkania w Lublinie rozpocząłem kilkuletnią współpracę z Męskim Zespołem Wokalnym „Kairos” biorąc udział w nagrywaniu muzyki do filmów „Wiedźmin” i „Quo Vadis?” oraz w licznych koncertach i festiwalach.

W 2002 roku wziąłem udział w zorganizowanym przez Andrzeja Grądkiewicza koncercie „Lublin Ameryce” upamiętniającym ofiary ataków na World Trade Center w Nowym Jorku. Jedną z części tej imprezy był spektakl „Memento” do którego napisałem muzykę.

W 2004 roku otrzymałem zaproszenie do udziału w imprezie pod nazwą EURO ECO MEETING w Złotowie. Na ten występ przygotowałem suitę „Cztery Żywioły”, której stronę wizualną opracował Lubelski Teatr Pantomimy. Występ w Złotowie był dla mnie wspaniałym przeżyciem. Prawie trzy tysiące zadowolonych słuchaczy w pięknym Leśnym Amfiteatrze.

Rok 2006 przyniósł projekt „Contemporary Electronic Soundscapes” realizowany przez użytkowników polskiego forum twórców i słuchaczy muzyki elektronicznej . Było to przedsięwzięcie mające na celu porównanie jak z określonym, wspólnym tematem zmierzą się muzycy mający rozmaite źródła inspiracji, inną wrażliwość, wyobraźnię i instrumentarium. Na pierwszej składance zatytułowanej „Ticket to Mars” znalazł się mój utwór „Błękit, Czerń, Czerwień”. Album wydany został przez niemiecką wytwórnię Syngate.

W roku 2007 miałem przyjemność zagrać na koncercie Elektroniczne Pejzaże Muzyczne w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Koncert odbył się na dziedzińcu olsztyńskiego zamku.

Od czerwca 2011 do kwietnia 2019 ja i mój Kurzweil graliśmy w zespole rockowym mProjekt.

Aktualnie zajmuję się tworzeniem muzyki z gatunku cinematic and trailer music.Copyright © 2007-2020 by Marcin Siwiec All rights reserved